Uniwersytet Huncwotów


Szkoła Uniwersytet Huncwotów, powstała na podstawie czterech uczniów z Gryffindoru. Byli to: James Potter, Peter Pettigrew, Remus Lupin i Syriusz Black. Od danych uczniów, powstały domy, takie jak: Rogacz (od James’a), Glizdogon (od Peter’a), Lunatyk (od Remusa), Łapa (od Syriusza). Każdy dom ma swój kolor, tak jak normalne domy z Hogwartu.
Rogacz uwzględnia kolory czerwone, Glizdogon zielone, Lunatyk niebieskie, Łapa żółte. Każdy dom charakteryzuje się czymś innym. James Potter, był bardzo odważny, waleczny, tak jak jego dom - Rogacz. Peter Pettigrew, był sprytny i przebiegły, tak samo jak - Glizdogon. Remus Lupin był bystry, kreatywny, akceptował innych - Lunatyk. Syriusz wykazywał się dobrym sercem, pracowitością, uczciwością, lojalnością - Łapa.


Jednak, dlaczego takie nazwy? Otóż, każdy z tej grupki był animagiem, nazwy domów, to są ich odpowiedniki. Grupka “Huncwoci” najpierw, była stworzona dla robienia żartów nauczycielom/innym uczniom oraz wspieranie ich przyjaciela Remusa, w przemianach. 


Taka właśnie jest nasza szkoła, szanujemy się wzajemnie, pomagamy kiedy zachodzi taka potrzeba oraz jesteśmy w stanie wysłuchać każdego z problemem. Nasze zajęcia, bawią i uczą, stawiamy na zabawę, ale i nie zapominamy o należących do nas obowiązków. Dyrekcja jest przyjazna, mimo że czasem pokrzyczy, to mają ciepłe serca, które pozwalają na cudowną i niezapomnianą przygodę w szkole magii. Także nie ma czego się bać! 


Uczniowie tej szkoły, również cudowni, wykazują ciepło i życzliwość do drugiego, a wszystkiego pilnuje grono pedagogiczne i dyrekcja, przez co atmosfera może być naprawdę rodzinna i wspierająca!


Link do strony szkoły: www.huncwot.5p.pl