O Nas

 Académie de Magie Beauxbatons powstała dzięki ogromnej ambicji pewnej czarownicy, Olympii Carter. Postanowiła ona założyć własną szkołę magii wraz z pomocą swojej wiernej towarzyszki Emily White. 

Wyruszyły na poszukiwania idealnego miejsca na postawienie murów swojej akademii. Znalazły magiczną polanę w południowej Francji, na której znalazły cztery przepiękne stworzenia. To właśnie od nich domy naszej szkoły wzięły swoje nazwy: Lapins (Królika), Jelenia (Cerf), Wiewiórki (Écureuils) oraz Wróbla (Moineaux). 

Każdy z domów wyróżnia się innymi cechami, które zostały do nich przypisane dzięki dwóm założycielkom. Olympia zajęła się Lapins i Écureulis. Dom królika wyróżnia się wiernością, chęcią pomocy, uprzejmością oraz towarzyskością. Natomiast dom wiewiórki męstwem, szlachetnością, sprawiedliwością oraz odwagą. Emily objęła pięczę nad Cerfem i Moineaux. Dom wróbla cechuje się mądrością, kreatywnością, akceptacją oraz intelektem. Całkowicie inne wartości przedstawia dom Jelenia. Braterstwo, spryt, ambicja oraz zaradność. 

Jednak dwie młode czarownice zorientowały się, że potrzebują pomocy, więc wyruszyły na poszukiwania zaufanej osoby. Po długich dniach oczekiwania na tego jedynego-niepowtarzalnego kandydata na ich współpracownika znalazły Jacoba Morgana, który od razu wpadł im do oka.

Czarodzieje postawili sobie za cel aby ta szkoła stała się oazą spokoju. Miejscem, w którym każdy będzie czuł się dobrze mimo swoje oryginalności. Młodzi czarodzieje, którzy przybywają w jej mury uczą się nie tylko o tym jak władać magią, ale również tego czym jest prawdziwa przyjaźń. 

Pomoc w zdobyciu tej wiedzy udzielać im będzie grono pedagogiczne oraz dyrekcja. Każdy tak samo chętny do pomocy i wsparcia swoich podopiecznych. 

Właśnie tym jest nasza Akademia!